آغاز تعامل کانون با مرکز ملي رتبه بندي اتاق ايران

پيش از ظهر امروز ( چهارشنبه 23 مردادماه ) تني چند از اعضاي  شوراي عالي و دبيرکل کانون با مسئولان مرکز ملي رتبه بندي اتاق ايران ديدار و گفت و گو کردند. 

کارگروه هاي تخصصي سال 1397 کانون اعلام شد

شوراي عالي در نشست 24 تيرماه ، کارگروههاي 15 گانه تخصصي کانون در سال 97 را مشخص کرد.

ارتقاء سطح تعاملات کانون و بانک صنعت و معدن

پيش از ظهر امروز ( شنبه 13 مرداد ) تني چند از اعضاي شوراي عالي با حسين عسکري عضو هيات مديره بانک صنعت و معدن در محل اين بانک ديدار و گفت گو کردند.


شکل گيري کامل بازار ثانويه ارز نيازمند زمان است

معاون اول رييس جمهوري گفت: نيروهاي عرضه و تقاضا عامل تعيين کننده قيمت ارز در بازار ثانويه هستند اما اين بازار براي شکل گيري کامل نيازمند زمان بيشتري است.

دانش‌بنيان‌ها يکساله ۵۰ هزار ميليارد ريال تسهيلات گرفتند

طبق آمار منتشره از سوي بانک مرکزي طي يکسال گذشته (خرداد ۹۶ تا خرداد ۹۷) بيش از ۵۰ هزار ميليارد ريال تسهيلات به شرکت‌هاي دانش‌بنيان پرداخت شده است.

نوسان ها با تشکيل بازار ثانويه ارز در حال کنترل است

رئيس کميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي گفت: با تشکيل بازار ثانويه ارز نوسان هاي بازار در حال کنترل است و هم اکنون شاهد کاهش قيمت سکه هستيم.


بانک‌هاي برتر آسيا معرفي شدند/ نامي از بانک‌هاي ايراني نيست

 

در رده بندي جديد، ۴ بانک اول منطقه آسيا-اقيانوسيه از بانک‌هاي استراليا هستند.

سامانه ثبت درخواست هاي ارزي تا 10روز آينده راه اندازي مي شود

تهران- ايرنا- معاونت توسعه مديريت و امور پشتيباني وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، سازمان فناوري اطلاعات ايران و سازمان نظام صنفي رايانه اي کشور درباره راه اندازي سامانه ثبت و تاييد درخواست هاي ارزي محصولات و خدمات ...

دریافت سود حساب‌های بانکی توسط برخی دستگاه‌ها ممنوع است

مدیرکل مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی اداره مطالعات و مقررات بانکی بانک مرکزی با ابلاغ ۳ تکلیف مهم بانکی در سال ۹۷، اعلام کرد: دریافت سود حساب‌های بانکی توسط برخی دستگاه‌ها ممنوع است.


تيغ دو لبه افزايش نرخ سود بانکي

سخنگوي کميسيون برنامه و بودجه مجلس با تاکيد بر بهره گيري دولت از نظرات کارشناسان اقتصادي براي بهبود وضعيت کشور گفت: افزايش نرخ سود بانکي تيغ دو لبه اي است که شايد برخي جهات اقتصاد را بهبود ببخشد.

 

ريسک‌هاي خطرناک سه گانه بورس

مدير نظارت بر بورس هاي سازمان بورس اعلام کرد: سفته بازي، حرکت هاي هيجاني و نگاه کوتاه مدت حضور سهامداران در بورس را پُرريسک مي کند.

پيمان‌هاي پولي گل بي‌خار نيست!

توسعه و استمرار پيمان‌هاي پولي مستلزم توجه جدي به چالش‌ها و موانع احتمالي پيش روي آنها است.


حذف کامل دلارازاقتصادامکانپذيراست

کارشناسان مي‌گويند حذف کامل دلار از اقتصاد ايران امکانپذير است و در حال حاضر نيز عملا استفاده عملياتي بخش تجارت از دلار محدود شده است.

رمزگشايي از«فاز دوم اصلاحات ارزي»

بانک مرکزي اخيرا اطلاعيه‌اي منتشر کرده که اگرچه مورد توجه آحاد اقتصادي قرار نگرفت، اما با تدقيق در آن مي‌توان به تصميم سياست‌گذار درخصوص ورود به «فاز دوم اصلاحات ارزي» پي برد.

وضعيت بين‌المللي ايران در ۱۶ شاخص/ اقتصاد به کدام سمت مي‌رود؟

با وجود بهبود وضعيت شاخص‌هاي کلان اقتصادي کشور در برخي بخش‌ها مانند تورم و توسعه انساني، در برخي حوزه‌ها مانند توليد سرانه و نرخ باروري رتبه جهاني ايران بدتر شده است.

با وجود بهبود وضعيت شاخص‌هاي کلان ...


شرط دو برابر شدن مبلغ يارانه‌هاي نقدي

رييس هيات تحقيق و تفحص از ستاد هدفمندسازي يارانه‌ها شرط دو برابر شدن مبلغ يارانه‌هاي نقدي را اعلام کرد.

واکنش وزير اقتصاد به وصول استيضاح

وزير اقتصاد در واکنش به وصول استيضاحش گفت: خوشحالم که به مجلس مي‌روم تا توضيح دهم چرا مبارزه با رانت و فساد به نتيجه مطلوب نرسيده است.

عملکرد وزارت امور اقتصادي و دارايي مثبت و قابل قبول است

رييس جمهوري گفت: با توجه به اعلام وصول طرح استيضاح وزير امور اقتصادي و دارايي در مجلس شوراي اسلامي، عملکرد اين وزارتخانه را در شرايط خطير کنوني و انباشت مسائل مزمن اقتصادي سال هاي قبل، عملکردي مثبت و قابل قبول ارزيابي ...